Az Őrszem Fogadó az Őrség szívében fekvő Szalafőn várja a Kedves Látogatókat! A szálláshely névválasztása a térség gazdag történelmi múltjára utal, hogy ezzel is megidézzük a hely szellemét. Az Őrségbe ugyanis a honfoglaló magyarok ún. szabadalmas őrállókat telepítettek a nyugati végek biztosítására. A különleges státuszú őrállók egy speciális településformát alakítottak ki ebben a régióban, az ún. "szer"-eket, amelyek a dombtetőkön álló épületegyütteseket és parcellákat jelentenek. Itt tehát a látogató ne is keressen utcákat... Fogadónk Szalafő központjában, a Templomszeren található.
... a település határában eredő Szala patakról kapta a nevét, amely a dimbes-dombos tájon vezető útja során fokozatosan duzzad a Zala folyóvá. Ez a motívum jelenik meg Balogh József Szalafőről szóló költeményében: "Ahonnan a Zala jő,fűmag falu: Szalafő; Folyócska visz híreket,a falunak hírnevet..." A hozzánk érkezők egészen közelről is szemügyre vehetik a Zala folyó erecskéjét, amely az Őrszem Fogadó kertjének végében csörgedezik.A település sajátos atmoszféráját a múlt és a jelen érdekes elegye teremti meg. Ez alatt azt értjük, hogy a múltbeli hagyományok és a modern kor vívmányai harmonikusan megférnek egymás mellett, egymást kiegészítve az élet minden területén.
... leginkább az építészetben jelenik meg kézzelfoghatóan. Szalafő műemléki nevezetessége a Pityerszeren található falumúzeum, amely a múlt egy darabjaként a klasszikus faluszerkezetet mutatja be a látogatók számára. Szalafő többi szerén az élő építészet van jelen, amelyet ugyan már a modernebb építőanyagok és technikai megoldások jellemeznek, a formavilágot illetően azonban máig nagyon szigorú előírások vannak érvényben, az egységes településkép megőrzése érdekében.
... kialakításánál, valamint a beépítésre került anyagok felhasználásánál is különös gondot fordítottunk ennek az érdekes kettősségnek a kifejezésére. Az alapanyagok között számos eredeti építőelem került újra-felhasználásra. Az idők folyamán a koromtól megfeketedett tetőcserepeket az ország különböző pontjairól, szinte darabonként gyűjtöttük össze. A vendégtér rusztikus padozatának különlegessége az, hogy bontott téglából készült, amelyet egységes felületté csiszoltunk, majd a kopásállóság érdekében átlátszó műgyantával vontunk be. A söntéspultot közel 100 éves gerendák alkotják, amelyeket kefével tisztítottuk meg, hogy visszaadjuk a fa egykori üdeségét.
... hiszen már a főúton megállva is megfigyelhető, hogy az épület egy tradicionális őrségi házat szimbolizál. A fogadó térszerkezetét is a hagyományőrzés jegyében alakítottuk ki. Az autentikus épület belső terében a konyhát és a szobát egy folyosó köti össze. Az őrségi építészet egyik sajátossága, hogy a konyhába mindig üvegajtón keresztül vezet az út, ennek megfelelően alakítottuk ki mi is a fogadó sörözőjének a bejáratát. Az ún. teleajtó a lakótérbe nyílott, amely nálunk a vendégszobákhoz vezet. Ebben az értékes természeti és kulturális környezetben várja Önöket az Őrszem Fogadó. A 10 férőhelyes, falusias hangulatú, de a mai kor igényeit kielégítő, külön bejáratú szálláshely, amely az igazi nyugodt pihenést biztosítja. A földszinten található vendégtér pedig ideális hely meghitt beszélgetésekhez, egy-két pohár frissítő elfogyasztása mellett, vagy pezsgő társasági összejövetelekhez.